×

Mezoterapia, Osocze, Fibryna, Botox

Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe niewielkich dawek substancji leczniczych.

Narażenie na szkodliwe czynniki środowiska, stres, palenie tytoniu, używki, promieniowanie słoneczne doprowadza do niekorzystnych zmian w skórze, a mezoterapia pozwala na odwrócenie lub zahamowanie wielu niekorzystnych zmian i stanowi wartościowy składnik medycyny anty-aging. Poza działaniem preparatów, istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset).

Działanie:

⦁ Poprawa metabolizmu komórek skóry
⦁ Stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny
⦁ Powstanie nowych naczyń krwionośnych
⦁ Poprawa mikrokrążenia
⦁ Stymulacja regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki
⦁ Hamowanie tworzenia wolnych rodników
⦁ Poprawa odżywiania skóry

Mezokoktajle są mieszankami leków dostosowanych do konkretnego problemu klinicznego. Najczęściej stosujemy mieszaninę witamin, aminokwasów, krzemionki organicznej, mikroelementów, kwasu hialuronowego, wyciągów roślinnych. Kwas hialuronowy wypełnia przestrzeń między włóknami kolagenowymi i ściąga wodę, dzięki temu skóra jest optymalnie nawilżona. Dzięki lepszemu unaczynieniu skóra jest lepiej natleniona, jaśniejsza, zdrowsza.

Przeciwwskazania:

⦁ Ciąża, karmienie piersią
⦁ Choroby o podłożu autoimmunologicznym
⦁ Skłonność do powstawania blizn przerostowych
⦁ Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
⦁ Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
⦁ Choroby nowotworowe

Preparaty, których używam:

TEOSYAL® REDENSITY [I]

To całkowicie nowa koncepcja zabiegu odbudowy skóry z wykorzystaniem kwasu hialuronowego i koktajlu do mezoterapii.

Formuła TEOSYAL® Redensity I zawiera wysokiej jakości nieusieciowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego o właściwościach głęboko nawilżających oraz wyselekcjonowane składniki wspomagające proces odzyskania prawidłowej gęstości skóry właściwej. Kompleks aminokwasów (Glicyna, Lizyna, Treonina, Prolina, Izoleucyna, Leucyna, Walina, Arginina) stymuluje wytwarzanie włókien kolagenu i elastyny, a także reguluje proces gojenia oraz odbudowy tkanek. Witamina B6 niezbędna jest w metabolizmie komórek skóry. Z kolei minerały: cynk i miedź biorą udział w procesie syntezy DNA i zwiększają proces powstania nowych komórek, a przeciwutleniacze (Glutation, N-acetylo-L-cysteina i Kwas Liponowy) chronią je przed wolnymi rodnikami.

Kompleks TEOSYAL® Redensity I zawiera także lidokainę – substancję znieczulającą, zapewniającą komfort podczas zabiegu iniekcji.

Kuracja TEOSYAL® Redensity I składa się z trzech sesji przeprowadzanych co trzy tygodnie. Zalecana jest wiotkiej i pozbawionej blasku skórze pokrytej drobnymi zmarszczkami. Podczas zabiegu wykorzystuje się technikę powierzchownych mikrowkłuć do naskórka lub mezoterapii kaniulą. Efektem zabiegów są wyraźnie wygładzone rysy twarzy i zanik tzw. ciemnych obszarów. Skóra jest zagęszczona, gładka oraz odpowiednio nawilżona, dzięki czemu odbija światło i jest pełna blasku. Preparat można stosować na twarzy, szyi oraz dekolcie.

TEOSYAL® RHA TM

 


Nasza twarz jest naturalnie dynamiczna, dlatego każdego dnia, kiedy się uśmiechamy, mówimy, ziewamy i mrugamy możemy przekazać wiele komunikatów.

Nowy kwas RHA to pierwszy sprężysty kwas hialuronowy przeznaczony do dynamicznych obszarów twarzy. Długie łańcuchy naturalnego kwasu hialuronowego same organizują się w trójwymiarowe, ruchome sieci, co ma związek z jego właściwościami wiskoelastycznymi. Dzięki tym właściwościom kwas hialuronowy zachowuje strukturę naturalnej tkanki, jej objętość i nawilżenie. Specyficzne warunki, w jakich przebiega proces sieciowania kwasu RHA, umożliwiają lepsze zachowanie długości łańcuchów kwasu hialuronowego.

Kwas RHA idealnie sprawdza się w obszarach takich jak okolica ust, kurze łapki, lwia zmarszczka, bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki palacza, linie marionetki, skronie, gładzizna czoła, a nawet w okolicy szyi i dekoltu.

 

Neauvia Hydro Deluxe

HYDRO DELUXE MAN to pierwszy na rynku polskim, tak doskonały i idealnie skomponowany, produkt do biorewitalizacji skóry twarzy i ciała, dedykowany męskiej skórze. To jedyna tak luksusowa terapia nawilżająca, która działając w trzech wymiarach – nawilżania, odbudowy kolagenu i elastyny oraz ujędrniania skóry – zapewnia doskonały i długotrwały efekt.

 

Podczas zabiegu stosuje się metodę nakłuwania igłą lub kaniulą, a samo podanie preparatu trwa około 30 – 40 minut, w zależności od miejsc zastosowania. Dla osiągnięcia optymalnego efektu zaleca się serię zabiegów, ale można wykonać także pojedynczy zabieg lub wykonać zabiegi na przemian np. z osoczem bogato płytkowym.. Zazwyczaj podczas jednej wizyty podaje się max. 5 ml preparatu. Nieusieciowany kwas hialuronowy o najwyższym stężeniu 18 mg/ml pozwalający uzyskać najlepszy efekt nawilżenia skóry, a dodatek hydroksapatytu wapnia stymuluje produkcję kolagenu i elastyny w skórze, dzięki czemu skóra uzyskuje blask i wyjątkową jędrność i sprężystość. Zawartość dwóch aminokwasów glicyny i L-proliny utrwala i podtrzymuje swoistą siatkę kolagenową, zapewniając zachowanie pięknego owalu twarzy.

 

 

HYDRA BOOSTER
NCTF®135HA + M-HA18®

 

ODŻYWIENIE I NAWILŻENIE SKÓRY

Kwas hialuronowy nieusieciowany 5mg/ml + 59 składników (aminokwasy, koenzymy,kwasy nukleinowe, minerały, antyoksydant) + Wolny kwas hialuronowy stabilizowany glicerolem 20mg/ml.

Wielopoziomowe nawilżenie
Odbudowa struktury skóry
Ujędrnienie
Rozświetlenie
Wygładzenie powierzchownych zmarszczek
Zmniejszenie porów.

 

 

 

REVITAL CELLUFORM

 

 

Nowoczesna formuła wyszczuplająca, wykorzystywana w zabiegach mezoterapii, która skutecznie zwalcza miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej. Jej działanie można porównać do łagodnej lipolizy – pozwala w szybki, bezpieczny i nieuciążliwy sposób modelować sylwetkę. Zwarte w preparacie aktywne składki – wyciąg z soi, kwas dezoksycholowy i nikotynowy (witamina PP) oraz kompozycje minerałów – obniżają poziom cholesterolu, rozszerzają naczynia krwionośne i poprawiają mikrocyrkulację krwi, hamują zatrzymywanie wody w organizmie i zwalczają nagromadzone lokalnie złogi tłuszczu. Skóra staje się gładka i lepiej dotleniona.

Koktajl wykorzystywany jest w zabiegach mezoterapii. Poprawa wyglądu następuje już po pierwszej sesji, jednak zaleca się wykonanie kilku zabiegów. Widoczne rezultaty zauważalne są po kilku lub kilkunastu tygodniach od zabiegu i potrafią utrzymywać się nawet 3 miesiąc. Najlepsze efekty dają systematyczne sesje, powtarzane co 3-6 tygodni. RevitalCelluform znakomicie uzupełnia ćwiczenia oraz dietę. Jest polecany pacjentom odchudzającym się, którym aktywność fizyczna nie wystarcza w walce z uciążliwymi, trudnymi do usunięcia nagromadzeniami tłuszczu.

Podstawowe składniki:

Wyciąg z soi – źródło lecytyny, która doskonale wpływa na redukcję tłuszczu. Używana w medycynie jako lek o działaniu antycholesterolowym i antytrójglicerydowym ostatnio znajduje zastosowanie w kosmetyce w kuracjach zwalczających otyłość i cellulit. Pomaga eliminować tłuszcz i przekształcać go w energię.

Kwas dezoksycholowy (Deoxycholicacid)– w ludzkim organizmie kwas ten jest aktywny w zawiesinie tłuszczu w celu uzyskania absorbcji (wchłaniania) w jelicie.

Witamina PP (Nicotinamide) – kwas nikotynowy obniżający poziom cholesterolu. Rozszerza naczynia krwionośne(może powodować zaczerwienienia i uderzenia gorąca) i podwyższa ciśnienie tętnicze, co wpływa korzystnie na redukcję cellulitu.

UP GRADE

Doskonały przeciwutleniacz o wielokierunkowym działaniu. UP GRADE to ekskluzywny preparat do rewitalizacji. Zawiera kwas hialuronowy, idebenon, koenzymy, nukleotydy i witaminy, które podnoszą

elastyczność, świetlistość oraz nawilżanie skóry i wywołują efekt przeciwzmarszczkowy. Szczególnie ważna jest tu N-acetylcysteina, substancja o wysokiej, antyoksydacyjnej sile działania. Odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu

właściwego poziomu glutationu (GSH) w komórkach, chroniąc je przed uszkodzeniem przez zewnętrzne składniki i ich toksycznym wpływem.

Wskazania:

  • znaczne odwodnienie skóry
  • skóra nieodżywiona, niedotleniona, zniszczona i zestresowana
  • cienkie zmarszczki
  • zmarszczki na szyi i dekolcie

 

LIGHT EYES ULTRA

 

Innowacyjny koktajl rewitalizujący, który jako jedyny wśród dostępnych preparatów na rynku jest w stanie poradzić sobie równocześnie z cieniami pod oczami, obrzękiem i zmarszczkami. Zawiera składniki aktywne – kwas hialuronowy, ruszczyk, jagodę, rozmaryn, witaminę C i heksapeptydy – dzięki którym poprawia mikrokrążenie, zwiększa elastyczność skóry wokół oczu, usuwa cienkie zmarszczki oraz zmniejsza objętość płynów gromadzonych wokół oczu, odpowiedzialnych za obrzęki.

Podstawowe składniki:

Ruszczyk – wpływa korzystnie na system naczyń krwionośnych, ma silne działanie tonizujące. Dodatkowo, posiada silne właściwości drenujące.

Jagoda – źródło antyoksydantów, dzięki którym komórki skóry stają bardziej elastyczne i trwałe. Hamują działanie wielu enzymów odpowiedzialnych za destrukcję kolagenu i zmniejszanie elastyczności tkanek. Redukując poziom odkładających się na ściankach naczyń glikoprotein, sprzyjają normalizacji odporności ich i elastyczności.

Rozmaryn – ma właściwości tonizujące oraz stymuluje krążenie, dzięki czemu działa przeciwobrzękowo, podnosząc skuteczność drenażu.

Heksapeptyd Argireline® – unikalny peptyd nowej generacji, który wyjątkowo skuteczniewygładza zmarszczki mimiczne i zapobiega ich powstawaniu. W przeciwieństwie do toksyny botulinowej, jest nietoksyczny. Działa na poziomie synaps nerwowo-mięśniowych, redukuje napięcie mięśni mimicznych twarzy i hamuje nadmierną kurczliwość fibroblastów, redukując w ten sposób presję na kolagen i dając efekt rozluźnienia. Argireline®reguluje także wytwarzanie katecholamin, które sprzyjają tworzeniu zmarszczek mimicznych. Substancja powstała na bazie sześciu aminokwasów, jest bezpieczniejszą i łagodniejszą alternatywą do Botoxu.

Kwas hialuronowy – składnik decydujący o skuteczności tej wyjątkowej kombinacji.

Wskazania:
• cenie pod oczami
• obrzęk powiek
• korekcja cienkich zmarszczek

 

 

ARTHREX ACP – PRP

 

PRP, to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego otrzymywany z własnej krwi. Płytki krwi zawarte w osoczu wydzielają ważne dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po 0o 10-14 dniach, natomiast sama przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu. Poprawę napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowę włókien kolagenowych, wypełnienie drobnych zmarszczek uzyskujemy po wykonaniu trzech zabiegów. W przypadku skóry owłosionej, już po dwóch zabiegach widoczne jest zagęszczenie włosów i poprawa ich kondycji.

Przeciwwskazania:

⦁ Choroby krwi
⦁ Nowotwory
⦁ Ciąża i karmienie piersią
⦁ Przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna)

 

Zestaw, którego używam:

Innowacyjny system PRP firmy Arthrex pozwala na łatwe przygotowanie PRP o sprawdzonym i udowodnionym klinicznie działaniu bez kompromisów w zakresie bezpieczeństwa i jakości.

Ponieważ PRP uzyskane za pomocą systemu podwójnej strzykawki Arthrex® ACP® nie
zawiera antykoagulantów, które ze względu na swój poziom pH mogą wywoływać podczas iniekcji nieprzyjemne uczucie pieczenia, jego podanie pacjentowi jest wyjątkowo mało bolesne.

Posiadająca certy kat wyrobu medycznego strzykawka Arthrex® ACP® stanowi zamknięty, sterylny, bezigłowy system do użytku w gabinetach lekarskich lub na bloku operacyjnym.

Podwójna strzykawka Arthrex® ACP® jest produkowana w Niemczech. System zarządzania jakością zgodny z DIN ISO 13485 gwarantuje najwyższą jakość.

Wydajność – 15 ml krwi pełnej dostarcza ok. 5-6ml PRP.

 

Fibryna bogatopłytkowa

Głównym efektem jest redukcja zmarszczek, osiągana dzięki tworzącej się pod skórą siateczki z włókien fibryny. Zaczyna ona wypychać tkanki leżące pod nią, dając łagodny efekt uwypuklenia. Efekt stymulacji komórek, czyli działanie długofalowe zawdzięczamy płytkom krwi uwięzionym między włóknami fibryny. Płytki bardzo powoli, w sposób ciągły, uwalniają zgromadzone w nich czynniki wzrostu. Prowadzi to to do wzmożonego namnażania komórek śródbłonka naczyń, co polepsza ukrwienie, dotlenienie i odżywienie tkanek. Aktywują się także fibroblasty, które odpowiadają za syntezę nowego kolagenu – głównego czynnika odpowiadającego za jędrność i sprężystość skóry.

Sposób działania fibryny aktywnej i-PRF można porównać do terapii osoczem bogatopłytkowym PRP. Różnica polega na sposobie uwalniania czynników wzrostowych z płytek krwi. Powolne  i długotrwałe ich uwalnianie podczas terapii fibryną bogatopłytkową sprawia, że efekt narasta wolniej, ale jest trwalszy. Ponadto takie stałe stymulowanie komórek daje większe możliwości w leczeniu np. blizn, ran, oparzeń i rozstępów.

Wskazania:

-rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni

– rozstępy, głębokie zmarszczki

– blizny pooperacyjne, pooparzeniowe, potrądzikowe,

– terapia uzupełniająca po leczeniu laserem – „opatrunek” po laserze.

Przebieg zabiegu:

-Pobranie krwi żylnej, ok. 8-16 ml (1-2 probówki) przy użyciu specjalnego zestawu.

– Wirowanie, do otrzymania fibryny bogatopłytkowej

– Podanie uzyskanej fibryny do tkanek techniką mezoterapii lub podobnie jak wypełniacza.

Cały zabieg trwa ok 60 min.

Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku serii zabiegów (od 3 do 5, w zależności od potrzeby). Zabiegi powtarza się co 4 tyg. Można łączyć terapię fibryną z laserem, Jett Plasmą i innymi.

Przeciwwskazania:

– choroby autoimmunologiczne

– ciąża i karmienie piersią

– choroby nowotworowe

– niektóre choroby krwi (np. małopłytkowość)

– niewyrównana cukrzyca

– przeciwwskazaniem względnym jest stosowanie doustnych antykoagulantów.

 

Toksyna Botulinowa

Jest to bardzo silnie działająca naturalna toksyna powodująca zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia. Botulina jest równie skuteczna u mężczyzn jak i u kobiet.

Toksynę botulinową stosuje się w medycynie w leczeniu różnych chorób jak zez, choroby neurologiczne przebiegające z nadmiernym napięciem mięśni (np. bóle migrenowe), jak również nadmierną potliwość. Do likwidacji zmarszczek mimicznych stosuje się bardzo małe stężenia toksyny, dlatego nie mają wpływu na inne elementy układu nerwowego poza leczoną okolicą.

Efekt działania pojawia się po około 5-10 dniach, w zależności od okolicy i utrzymuje przez ok. 4-6 miesięcy.

Zabiegi można powtarzać co 6 – 8 miesięcy nie częściej niż co 3 miesiące.

 

Postępowanie pozabiegowe:

⦁ W ciągu 2 godz. po zabiegu pozostać w pozycji stojącej lub siedzącej i nie pochylać głowy do dołu
⦁ nie spożywać alkoholu przez 24 godziny od podania toksyny
⦁ W dniu zabiegu nie wykonywać ćwiczeń fizycznych i unikać dużego wysiłku.
⦁ Nie rozgrzewać i nie napromieniać leczonej okolicy przez okres 14 dni od zabiegu.
⦁ Jeśli po upływie 12 dni nie ma efektu, należy niezwłocznie zgłosić się na konsultację, w celu powtórzenia zabiegu. Ważne, aby uczynić to nie później, niż do 2 tygodni od podania toksyny.

 

Objawy uboczne:

⦁ ból w momencie iniekcji;
⦁ małe krwiaki, które mogą powstać w miejscu wstrzyknięcia jeżeli igła natrafi na niewielkie naczynie;
⦁ zbytnie obniżenie brwi lub zbyt duże uniesienie w przypadku leczenia zmarszczek czołowych;
⦁ mały, przejściowy obrzęk z pojawieniem się delikatnego mrowienia w miejscu iniekcji;
⦁ nadmierne zwiotczenie mięśni (opadanie powieki, opadanie kącika ust);
⦁ ból głowy, ustępujący po zastosowaniu preparatu przeciwbólowego.

Reakcje te mają charakter przemijający, większość z nich ustępuje na ogół po kilku dniach. Efekt nadmiernego zwiotczenia mięśni może utrzymywać się 2-6 tygodni.

 

Przeciwwskazania

⦁ zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona);
⦁ nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie);
⦁ stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia:

⦁ aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamy-cyna itp.)
⦁ aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina)
⦁ D-penicylamina (Cuprenil)
⦁ cyklosporyna
⦁ tubokuraryna, pankuronium, galamina
⦁ sukcynylocholina
⦁ linkomycyna, tetracyklina, polimyksyn
⦁ miejscowe infekcje skóry
⦁ ciąża, okres laktacji

 

Preparaty, którego używam:

BOTOX ((toksyna botulinowa A)