×

Wypełniacze, nici

WYPEŁNIANIE KWASEM HIALURONOWYM

Preparaty kwasu hialuronowego podawane są metodą iniekcji, przy pomocy igły lub kaniuli. Zabieg trwa od 15 do 30 minut, w zależności od miejsca wstrzykiwania. Dzięki dodaniu do preparatów lidokainy aplikacja jest bezbolesna i komfortowa. W trakcie zabiegu możliwe jest odczuwanie „rozpierania” w miejscu podawania preparatu, ale jest to krótkotrwałe.

Zarówno igła jak i kaniula są cienkie, co sprawia, że miejsca wkłucia są właściwie niewidoczne. Efekt wypełnienia pojawia się od razu. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i pacjent od razu może wrócić do swoich codziennych obowiązków.

W niektórych wypadkach po wstrzykiwaniu preparatu mogą pojawić się zaczerwienienia i obrzęki. Czasem siniaczki. Nie są to objawy niepokojące, ustępują po kilku dniach po zabiegu. Bez problemu można je zamaskować, jednak wskazane jest unikanie makijażu bezpośrednio po zabiegu.

Okłady chłodzące przyłożone w miejsca ostrzykiwania zapobiegną i zmniejszą obrzęki i zaczerwienienia. W dniu zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego i rozgrzewania ciała (np. w saunie). Należy unikać ekspozycji na słońce i niskich temperatur do momentu aż ewentualne obrzęki nie znikną.
Efekt utrzymuje się od 9 miesięcy do roku. Palenie papierosów skraca ten czas.

 

Przeciwwskazania:

⦁ Ciąża, karmienie piersią
⦁ Choroby o podłożu autoimmunologicznym
⦁ Skłonność do powstawania blizn przerostowych
⦁ Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
⦁ Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
⦁ Choroby nowotworowe

Preparaty, których używam:

 

 

Teosyal® PureSense Redensity II jest wypełniaczem, który tworzy objętość, dopasowując się równomiernie do naturalnych konturów skóry, co umożliwia korektę obszarów, gdzie skóra utraciła gęstość.  Przeznaczony jest do równego wypełniania delikatnych powierzchniowych zmarszczek oraz pęknięć skóry, a także do korekcji obszarów skóry twarzy, szyi i dekoltu, które są pomarszczone lub widać na nich oznaki starzenia.

Produkt przeznaczony jest także do wypełniania zmarszczek i bruzd (w tym cieni pod oczami). 

 

 

 

 

Hialuronowy wypełniacz zmarszczek stosowany w głębszych kuracjach. Zawiera wysoko usieciowany żel z kwasu hialuronowego.  Nadaje się także idealnie do powiększania ust oraz korygowania konturu twarzy.

 

 

 

 

 

Hydroksyapatyt to wypełniacz na bazie hydroksyapatytu wapnia, służący do poprawy objętości skóry oraz modelowania kształtu twarzy. Jego działanie polega na stymulacji produkcji naturalnego kolagenu – wypełniacza tkanek miękkich organizmu, odpowiedzialnego za sprężystość i jędrność skóry. Gwarantuje natychmiastowy i długotrwały efekt, który może utrzymać się nawet do 2 lat. Preparat składa się z mikrosfer (drobinek) zawieszonych w żelowym nośniku, który składa się głównie z bufora fosforanowego gliceryny. Żelowa struktura tworzy się przez dodatek niewielkiej ilości karboksymetylocelulozy. W naturze hydroksyapatyt występuje m.in. w szkliwie zębów, więc nie jest dla organizmu substancją nieznaną.

Ostrzyknięte obszary są wypełnione i podniesione, w wyniku czego efekt jest widoczny natychmiast po zabiegu. Mikrosfery hydroksyapatytu wapnia tworzą rusztowanie podtrzymujące wzrost fibroblastów, co z kolei wytwarza złoża nowego kolagenu. Efekt ostateczny widoczny jest po ok. 6 tygodniach od zabiegu, co pozwala na dyskretne odmłodzenie twarzy.

 

Wypełnianie grzbietów dłoni – stan przed i tuż po zabiegu.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

⦁ Aktywne choroby autoimmunologiczne
⦁ Infekcje bakteryjne i wirusowe w miejscu wstrzyknięcia
⦁ Ciąża

Wstrzyknięcie może wywołać przejściową reakcję w postaci obrzęku, tkliwości i zaczerwienienia.

 

 

 

 

Nici z polidiaksonu mogą być aplikowane niemal na całym ciele – służą zarówno do poprawy struktury skóry twarzy, szyi i dekoltu, jak również biustu, pośladków, brzucha czy nawet nóg. Inaczej niż w tradycyjnym liftingu, technologia ta nie wymaga użycia skalpela, jest szybka, bezpieczna i niemal bezinwazyjna. Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy, czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

 

Nici PDO umieszczone są na sterylnych, bardzo cienkiej igłach, przy pomocy których wprowadza się je w określone partie twarzy lub ciała. Technika ich aplikacji opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Można nimi również wygładzić drobne zmarszczki. Różna jest także długość nici. Krótsze sprawdzają się idealnie wokół oczu jako alternatywa dla botoksu – efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ mięśnie mimiczne nie zostają unieruchomione, a jedynie rozluźnione, a co za tym idzie – rysy twarzy wygładzają się. Dzięki dłuższym niciom PDO można otrzymać efekt delikatnego liftingu żuchwy czy tzw. „chomików”.

 

Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna), który trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 7-8 miesięcy ). Ze względu na szybkie tempo wchłaniania nici, nie ma ryzyka zagęszczenia i bliznowacenia, jak w przypadku włókien o dużej średnicy i nici o długim okresie biodegradacji (ponad rok). Zabieg trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut, jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga uciążliwego okresu rekonwalescencji. Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się do 2 lat.

Princess Lift to zabieg dedykowany przede wszystkim pacjentom w wieku 30-55 lat.

 

Wskazania do zastosowania nici PDO:

 

na twarzy: pionowe i poziome zmarszczki na czole, lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi, dolna powieka – worki, policzki, wyraźny fałd nosowo-wargowy, rowek policzkowo-jarzmowy, fałd podbródkowy, fałd marionetkowy, V-lifting, opadające policzki i obszar pod dolną szczęką, fałdy skóry na policzku, pomarszczone policzki

 

na ciele: fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie, ujędrnianie i kształtowanie piersi, zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach, niewrażliwa skóra i tkanka podskórna (szczególnie po liposukcji), otyłość – ramiona, brzuch.

 

Nici PDO z haczykami

Innowacyjna metoda walki z upływem czasu polega na implantacji podskórnej nici, które wzmacniają skórę i unoszą ją, dając naturalny efekt natychmiastowego liftingu. Zastosowanie specjalnie zaprojektowanej kaniuli, o ultra cienkiej ściance, pozwala na umieszczenie w niej nici PDO o dużej średnicy, dzięki czemu zabieg jest łatwy do wykonania, mniej inwazyjny i bolesny niż dotychczas, a także nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć. Nowe nici PDO (polidioksanon) są całkowicie bezpieczne dla organizmu, wchłaniają się do 7 miesięcy, a rezultaty zabiegu utrzymują się nawet do 2 lat!

Efekt po implantacji nici 

Zalety zabiegu:

 

⦁ natychmiastowy efekt liftingu utrzymujący się nawet do 2 lat
⦁ szybki i bezbolesny zabieg
⦁ wszechstronne zastosowanie na całym ciele
⦁ bezpieczeństwo zabiegu – brak nacięć i blizn
⦁ brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu
⦁ całkowicie wchłanialność nici
⦁ możliwość powtórzenia zabiegu
⦁ brak widoczności i wyczuwalności nici