×

Kriolipoliza

System CoolContour wykorzystuje dwie różne sekwencyjne techniki zabiegów do pobudzenia tkanki podskórnej i redukcji komórek tłuszczowych w okolicach bogatych w tłuszcz, takich jak: bryczesy, wewnętrzna strona uda, wewnętrzna strona ramienia, fałdy nad biodrami, fałdy na plecach, oponkana brzuchu, itp.

 

 

 

 

Etap 1: Fotolipoliza w połączeniu z ciepłem i ciśnieniem. Czerwone światło w połączeniu z ciśnieniemi podwyższoną temperaturą tkanki (podgrzewanie do 42 st.C) uwolni lipidy z komórek tłuszczowych. Zabieg ten zapewnia natychmiastowe zmniejszenie tłuszczu podskórnego.

 

Etap 2: CoolTightening przez selektywne chłodzenie i indukowane ciśnieniem niedokrwienie powoduje długoterminowe uwalnianie tłuszczu podskórnego z komórek poprzez uszkodzenie wyrządzone przez niedokrwienie i reperfuzję komórek tłuszczowych. Selektywne uszkodzenie tkanki tłuszczowej jest ułatwione przez utrzymywanie niedokrwienia (zablokowany przepływ krwi ze względu na działanie wysokiego ciśnienia od 20 do 60 hPa) przez dłuższy okres czasu. Komórki tkanki podskórnej i naczynia są chronione przed uszkodzeniem przez czasowe niedokrwienie. Leżące głębiej komórki tłuszczowe, a więc cieplejsze, zostają nieodwracalnie uszkodzone zimnem (do -10 st.C)

 

 

 

W ciągu trzech miesięcy od zastosowanej terapii, następuje powolne absorbowanie tłuszczu z zanikających komórek tłuszczowych i transportowanie ich do wątroby, gdzie podlegają przetworzeniu w procesach metabolicznych. Tą drogą są one eliminowane z organizmu.

 

  • W ten sposób można się pozbyć do 40% zawartości tkankitłuszczowej z danej okolicy, a efekty są widoczne już pokilku dniach. Na ostateczny efekt trzeba jednak zaczekać około 6 tygodni.
  • Powolna eliminacja tłuszczu sprawia, że jego stężenie we krwi wzrasta nieznacznie i jest bezpieczne dla pacjenta.
    Skóra jest chroniona przed odmrożeniem przez specjalną chusteczkę nasączoną preparatem przeciwodmrożeniowym. Zaczerwienienie powstałe podczas zabiegu przemija w ciągu kilku godzin.
  • Zabieg można powtórzyć na innej okolicy po 3 miesiącach, kiedy wątroba będzie gotowa na wydalenie kolejnej porcji tłuszczu.
  • Zabieg na tę samą okolicę można powtórzyć po sześciu miesiącach, ale wtedy redukcja tkanki tłuszczowej nie przekroczy kolejnych 25%