×

Jett Plasma

W odpowiedzi na potrzeby wielu pacjentów unikających interwencji chirurgicznych, plazma stała się rozwiązaniem bez wypełnień, bez igieł, bez skalpela – czyli nieablacyjną dynamiczną blefaroplatyką sublimacyjną.

 

 

Działanie Jett Plasma polega na występowaniu łuku elektrycznego. Jego skutkiem jest miejscowe występowanie wysokiej temperatury, której działanie skutkuje „odparowaniem” zmian z powierzchni skóry. Plazma działa punktowo, dokładnie w leczonym miejscu, bez oddziaływania na otaczające je zdrowe tkanki, i co szczególnie ważne, bez naruszania głębszych warstw skóry.

Po znieczuleniu skóry pacjenta, urządzenie Jett Plasma jest zbliżane i pomiędzy głowicą a skórą na odcinku 2mm powstaje napięcie, generujące iskrę. Zjonizowane w ten sposób powietrze pozwala na powstanie plazmy, która z kolei odparowuje naskórek, aż do zbrązowienia, pozostawiając na skórze drobniutkie punkciki.

2 godziny po zabiegu

1 dzień po zabiegu

4 dni po zabiegu

5 dni po zabiegu

 

 

 

 

 

Po zabiegu:

Obrzęk i drobne strupki schodzą po 6-8 dniach. Rekonwalescencja trwa 2 tygodnie, a po trzech widoczny jest efekt ostateczny wygładzenia i uniesienia powiek

Po zabiegu dla przyspieszenia gojenia zalecamy stosowanie maści Solco Seryl na noc, oraz krem z filtrem SPF +50 na dzień.

Aby nie doszło do zakażenia, przez 2 tygodnie staramy się traktować leczoną okolicę jak oparzenie, nie stosujemy makijażu.

Zabieg można powtórzyć po upływie 4 tygodni. Do uzyskania ostatecznego rezultatu wystarczy zwykle 1-2 zabiegi.

Leczona okolica wymaga ochrony przed słońcem do 6 miesięcy.

 

Efekt po jednorazowym zabiegu (po 3 tygodniach)

 

 

 

Wskazania:

Opadające i pomarszczone powieki (blefaroplastyka)
Zmarszczki na twarzy np. wokół ust
Znamiona na twarzy
Brodawki łojotokowe, brodawki płaskie, kurzajki, brodawki nitkowate
Pajączki i znamiona naczyniowe na twarzy
Nowotwory podstawno-komórkowe, nowotwory kolczysto-komórkowe, naczyniaki limfatyczne, wszelkiego rodzaju rogowacenia
„Punkty rubinowe” na ciele
Rozstępy i blizny
Wypryski i stany zapalne towarzyszące trądzikowi (punktowe zastosowanie uzupełniające terapię dermatologiczną skóry trądzikowej)

 

Przeciwwskazania:

Padaczka
Ciąża i karmienie piersią
Obecność metalowych protez stawów w ciele
Rozrusznik serca
Stan zapalny w miejscu wykonywania zabiegu
Żylaki

Zabiegi głowicą kontaktową polegają na prowadzeniu odpowiednio dobranej głowicy po obszarze leczonej skóry (technika kontaktowa), z wykorzystaniem różnych rodzajów serum. Na skutek przepływu prądu stałego zwiększa się napięcie błon komórkowych w skórze, dzięki czemu ulega ona wzmocnieniu. Efekt napięcia skóry jest widoczny gołym okiem bezpośrednio po zabiegu i utrzymuje się do 4 tygodni. Zabieg trwa około 30 minut.

Rodzaje serum:

RE-Time serum (Vit. A, działanie przeciwzmarszczkowe) – efekt liftingu

AA-Lift serum (Kolagen, działanie zagęszczające) – napina skórę i redukuje oznaki zmęczenia, silnie nawilża.

C-Light serum (Vit.C, działanie rozświetlające) – redukuje przebarwienia, przywraca zdrowy wygląd skóry.

 

   Dermafrac to innowacyjny zabieg mezoterapii mikroigłowej twarzy, szyi i dekoltu, oparty na pierwszym na świecie systemie wykorzystującym technikę mikronakłuć skóry z jednoczesną infuzją aktywnego serum. Dla maksymalnej precyzji aplikacji, nakłuwana skóra jest zasysana podciśnieniem, a bezpośrednio po zabiegu masowana głowicą emitującą lecznicze światło LED.
   Dermafrac to propozycja zarówno dla osób, które nie chcą (lub nie mogą) czekać na efekty klasycznych pielęgnacyjnych zabiegów kosmetycznych, jak i dla tych, które nie chcą poddać się bardziej inwazyjnym zabiegom laserowym lub tradycyjnym iniekcjom.

Mikronakłuwanie jest bezbolesną metodą odmładzania i rewitalizacji skóry. Płynne składniki aktywne (czynniki wzrostowe) zawarte w serum lub osocze bogatopłytkowe, są dostarczane bezpośrednio w głąb naskórka i skóry właściwej poprzez tysiące mikrokanalików powstałych w wyniku nakłuć. Zasysanie skóry przy pomocy podciśnienia jest doskonałym drenażem, który pobudza krążenie i zapewnia lepsze odżywienia tkanek. Bezpośrednio po zabiegu wykonuje się masaż głowicą emitującą lecznicze światło LED. Osoba wykonująca zabieg ma do wyboru światło czerwone (działanie łagodzące i anty-aging), żółte (ujędrniające) lub niebieskie (przeciwbakteryjne).

Dzięki działaniu podciśnienia pacjent odczuwa nakłucia jak mrowienie lub delikatny masaż, a lekkie zaczerwienienie może utrzymać się najdalej do następnego dnia. Na drugi dzień po zabiegu skóra nie powinna być podrażniona. Będzie dogłębnie nawilżona, rozświetlona i napięta, a makijaż utrzyma się na niej znacznie dłużej niż zwykle.

Zabieg przynosi natychmiastowy efekt odmłodzenia, regeneracji i rewitalizacji skóry. Spowodowane jest to zarówno intensywnie działającymi preparatami wnikającymi bez przeszkód w głąb skóry jak i tym, że nakłucia odbierane są jako impuls do wzmożonej regeneracji i przebudowy. Widać to już po jednym zabiegu, ale dla długotrwałych rezultatów (porównywalnych do efektów po zabiegu laserem frakcyjnym) należy wykonać serię kilku zabiegów w odstępie co 2 – 4 tygodnie 

Dermafrac to jeden z nielicznych zabiegów, który może być wykonywany w okolicach piersi. Zastosowanie odpowiednich preparatów korzystnie wpływa na tkankę budującą kobiece piersi oraz pomaga niwelować rozstępy w tej jakże delikatnej okolicy kobiecego ciała.

Możliwe jest także wykonanie zabiegu tylko lampą LED o odpowiednio dobranej barwie światła w zależności od potrzeb skóry. Zabieg składa się z 5 sesji po kilkanaście minut (w zależności od okolicy).

Przeciwwskazania do zabiegu są następujące:

  • Rany, czynna łuszczyca, wypryski, opryszczka, wysypka w miejscu zabiegu,
  • Choroba nowotworowa lub przednowotworowe zmiany skórne 
  • Epilepsja,
  • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • Ciąża lub karmienie piersią,
  • Nie stosować na : brodawki, pieprzyki, znamiona, zranienia,
  • Zabieg laserowy twarzy lub głęboki chemiczny peeling w przeciągu ostatnich 3 miesięcy,
  • Jakiekolwiek zabiegi chirurgiczne w miejscu zabiegu, w ostatnich 3 miesiącach lub przed całkowitym zagojeniem.